محمد شریعتمداری ، وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید : یکی از راه‌های جدی مقابله با فساد در دستگاه‌های اجرایی خصوصاً دستگاه‌هایی که به فعالیت اقتصادی مشغول هستند انجام فعل بسیار مهمی است به اسم شفافیت که همواره مورد تأکید رئیس جمهوری محترم در طول دوره ریاست جمهوری ایشان بوده است. اگر ما این هدف را محقق کنیم به‌نظر می‌رسد ریشه فساد را ازبین می‌بریم. ما باید اطلاعات مورد نیاز مردم را به‌صورت شفاف در اختیارشان قرار دهیم. باید مجموع تمام فعالیت‌هایی را که انجام می‌دهیم اعم از معامله‌های دولتی و پرداخت‌ها و انتصاب افراد در سایت‌های معتبر در اختیار مردم قرار دهیم.
می‌توان به مدیران امین اعتماد کرد و امانت مردم را به آنها سپرد. در شایسته سالاری نیز انتخاب مدیران جوان می‌تواند مفید باشد چراکه بانشاط و فرهیخته هستند و آرمان‌هایی در ذهن خود دارند که اغلب از اهداف دنیایی پیشی می‌گیرد. برای تحقق این هدف باید برنامه‌ریزی و ساختار‌سازی کنیم.
ارکان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی باید مورد بازنگری قرار گیرد. دارایی‌های موجود در صندوق‌ها متعلق به کارگران و افراد بیمه شده است. و کارفرما و دولت نیز هزینه‌هایی در این زمینه انجام دادند بنابراین در این زمینه باید سه جانبه‌گرایی مجدداً جایگاه خود را پیدا کند. بازگشت به قانون نظام جامع راه حلی مناسب برای شروع کار است. دیگر راه حل فهمیدن مطالبات صندوق‌های حمایتی از دولت است.
در طی زمان  وظایفی را برای آنها در نظر گرفتیم اما متقابلاً منابع مورد نیازشان را فراهم نکردیم. اگر بودجه مقرر شده امسال در اختیار ما قرار گیرد بی‌شک ما به این اهداف اولیه رسیدگی خواهیم کرد.
جامعه کارگری ما نیاز به احترام و رفاه دارد. علاوه بر آن باید نسبت به آینده خود امیدوار باشد که پس از بازنشستگی بتواند از یک زندگی مرفه و مطلوب بهره گیرد. یکی ازمهم‌ترین مطالباتی که آنها مطرح کرده‌اند همسان‌سازی حقوق‌ها است. من این هدف را در رأس برنامه‌های خود می‌دانم.
هرچند که نیازمند منابع فوق‌العاده‌ای هستیم اما اگر بتوانیم ۳۰ درصد از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی را از دولت أخذ کنیم می‌توانیم راه تحقق این امر را هموار سازیم. البته درحال حاضر در وزارتخانه پله‌هایی ازاین هدف به سرانجام رسیده اما ما این مسیر را با سرعت بیشتری طی خواهیم کرد.
اشتغال پایدار رویکردی است که باید مورد توجه وزارت رفاه قرار گیرد. البته این مهم بدون همکاری با سایر وزارتخانه های مسئول محقق نخواهد شد. سعی بر آن است تا با همکاری بیشتر، سیاستگذاری ها به سمتی حرکت کند که اشتغال هم پایدار باشد و هم اینکه کارگران از شغل خود احساس رضایت داشته باشند.
یکی از اصلاحاتی که باید انجام بدهیم حل مشکلات موجود بیمه بیکاری است، باید شرایطی را فراهم کنیم که عده بیشتری را تحت پوشش بگیریم می‌توانیم یک بخشی را هم، حالا اگر نتوانستیم به این ترتیب بنگاهایشان را سر پا نگه داریم از طریق گسترش پرداخت بیمه بیکاری کوتاه مدت حل مشکل معیشتشان را فراهم کنیم این هم بالاخره یک قدمی است.